Sari la conținut
howtoplay.ro
Zombie Chickens

Zombie Chickens

Sweet Bros Games · 2023
1–435–55 min9+ ani1.0/5 complexitate6.8 BGG#17.767 BGG215CooperativFamilie
răspuns scurt

Cum se joacă Zombie Chickens?

Zombie Chickens te pune în cizmele unui fermier care luptă împotriva valurilor nocturne de pui zombificați!

Pentru a găsi cel mai bun preț la Zombie Chickens, howtoplay.ro compară zilnic ofertele din magazinele românești.

Indisponibil nou în magazine
Coperta Zombie Chickens
artă oficială · Sweet Bros Games

Zombie Chickens te pune în cizmele unui fermier care luptă împotriva valurilor nocturne de pui zombificați! Acest joc de societate poate fi jucat în trei moduri diferite: Competitiv - ultimul fermier rămas în picioare câștigă; Cooperativ - uniți-vă forțele pentru supraviețuire; Solo - ai curajul să înfrunți pericolul de unul singur? Dinamica se desfășoară între zi și noapte. În timpul zilei, jucătorii își construiesc fortificații (de exemplu, plasează capcane, stivuiesc baloți de fân pentru a ridica un zid sau încarcă arma). Noaptea, puii atacă, iar evenimente periculoase amenință supraviețuirea. Intensitatea atacurilor crește, deoarece un număr tot mai mare de Night Cards sunt trase pe măsură ce partida avansează. Titlul include 16 tipuri unice de zombi cu trăsături diferite, făcând fiecare inamic vulnerabil la anumite apărări și imun la altele. Prin urmare, jucătorii trebuie să își gestioneze resursele cu înțelepciune și să rămână pregătiți pentru diverse evenimente (furtună cu fulgere, lună sângerie, stampedă de veverițe, ploi torențiale etc.). —descriere de la publisher

anatomia jocului
Complexitate1.0 / 5
Notă BGG6.8 / 10
Atmosferă
CooperativFamilie
Durată
35–55 min
Jucători
1–4
Vârstă recomandată
9+ ani
Clasament BGG
#17.767
din Trișache · verificate

Întrebări frecvente

Q1Cât costă Zombie Chickens?
Niciun magazin nu urmărește momentan Zombie Chickens. Verifică tab-ul Prețuri — poți seta o alertă să fii notificat când apare.
Q2De unde cumpăr Zombie Chickens cel mai ieftin?
Verifică tab-ul Prețuri — howtoplay.ro agregă oferte din 7+ magazine de jocuri din România și urmărește evoluția prețurilor.
Q3Cum se joacă Zombie Chickens?
Zombie Chickens este un joc de tip animals, pentru 1–4 jucători, durează ~35–55 de minute. Vezi tab-ul Reguli pentru setup, gameplay și scoring, sau întreabă Trișache orice despre Zombie Chickens — asistentul nostru AI dezvoltat de howtoplay.ro, antrenat special pe regulamentele jocurilor de societate.
Q4Câți jucători are Zombie Chickens?
Zombie Chickens se joacă în 1–4 jucători.
Q5Cât durează o partidă de Zombie Chickens?
O partidă de Zombie Chickens durează aproximativ 35–55 de minute. (Prima partidă nu se pune. Niciodată nu se pune.)
Q6De la ce vârstă se joacă Zombie Chickens?
Zombie Chickens este recomandat de la 9 ani.
Q7Cât de complex este Zombie Chickens?
Zombie Chickens are o complexitate de 1.0 din 5 pe BoardGameGeek.

Momentan, niciun magazin monitorizat nu vinde Zombie Chickens nou.

Mecanici & categorii

Extensii

Accesorii