Epic Card Game
Hogyan kell játszani: Epic Card Game?
Epic este un card game fantasy creat de White Wizard Games, care isi propune sa recreeze experienta specifica unui TCG dintr-o singura cutie, fara a necesita achizitii suplimentare.
A(z) Epic Card Game legjobb árának megtalálásához a howtoplay.ro naponta összehasonlítja a romániai boltok ajánlatait.
%2Fpic2691347.jpg)
Epic este un card game fantasy creat de White Wizard Games, care isi propune sa recreeze experienta specifica unui TCG dintr-o singura cutie, fara a necesita achizitii suplimentare. Epic este conceput pentru a incepe rapid, dar si pentru a recompensa deciziile strategice profunde. In acest joc, preiei rolul unui zeu batran aflat in conflict cu alti zei. Cartile din pachetul tau sunt campioni care lupta pentru tine si evenimente ce reprezinta vointa ta impusa asupra taramului muritor. Secventa de joc este simpla, insa ofera numeroase optiuni. Incepi cu o mana de cinci carti, fiecare costand un aur sau fiind gratuita. Primesti un aur in fiecare tura, fara a fi nevoie sa tragi carti de resurse sau energie pentru a juca restul cartilor. In loc sa calculezi ce ai voie sa joci, alegi pur si simplu ce doresti. Epic nu este un joc de colectie, astfel ca fiecare cutie contine aceleasi 120 de carti unice de tip eveniment si campion, plus 8 carti cu doua fete pentru a reprezenta campioni temporari de tip token. O singura cutie sustine formate de tip preconstructed, sealed si draft pentru 2-4 jucatori, doua cutii permit pana la 8 participanti, iar trei sunt necesare daca doresti sa creezi un pachet construit complet sau un mediu de tip cube.
Gyakori kérdések
Q1Mennyibe kerül a Epic Card Game?
Q2Hol vehetem meg a legolcsóbban a Epic Card Game játékot?
Q3Hogyan kell játszani a Epic Card Game játékot?
Q4Hány játékos játszhatja a Epic Card Game játékot?
Q5Mennyi ideig tart egy Epic Card Game játszma?
Q6Hány éves kortól ajánlott a Epic Card Game?
Q7Mennyire összetett a Epic Card Game?
Összes ár
Jelenleg minden boltban nem elérhető
Árváltozás
Ár kiadásonként
Ár alakulása az elmúlt 90 napban: minimum 54 lei, maximum 54 lei, most 54 lei.