Ugrás a tartalomhoz
howtoplay.ro
Árak ma frissítve
Feed the Kraken

Feed the Kraken

Funtails · 2022
5–1145–90 min12+ év2.2/5 komplexitás7.8 BGG#407 BGG10,2 KParti
rövid válasz

Hogyan kell játszani: Feed the Kraken?

A játék elsődleges célja a játékos frakciójától függően változik. A Kalózok célja, hogy a hajót a térkép egyik oldalán található Kalóz győzelmi zónába navigálják. A Tengerészek azon fáradoznak, hogy a hajót az ellenkező oldalon lévő Tengerész győzelmi zónába kormányozzák. Eközben a Kultisták célja, hogy a hajót közvetlenül a térkép központi területére mozgassák, ami az ő győzelmi feltételük.

A(z) Feed the Kraken legjobb árának megtalálásához a howtoplay.ro naponta összehasonlítja a romániai boltok ajánlatait.

Feed the Kraken doboz
hivatalos grafika · Funtails
a szabályok 60 másodpercben▶ auto · 1/6
🧩
01

Előkészítés

Minden játékos húz egy titkos zsetont a frakciója meghatározásához, majd a hajót a kezdőmezőre helyezik.

A szabályok, lépésről lépésre

Előkészítés
A játék előkészítése során minden játékos titokban egy három frakció egyikébe kerül: Kalózok, Tengerészek vagy Kultisták. Ezt egy zsákból húzott rejtett zseton határozza meg, amely kijelöli a játékos hovatartozását. A játéktáblát ki kell teríteni, amely egy térképet ábrázol különböző zónákkal, beleértve a Kalózok győzelmi zónáját, a Tengerészek győzelmi zónáját és a Kultisták központi területét. A hajó figuráját a térkép kezdőpozíciójába kell helyezni.
Cél
A játék elsődleges célja a játékos frakciójától függően változik. A Kalózok célja, hogy a hajót a térkép egyik oldalán található Kalóz győzelmi zónába navigálják. A Tengerészek azon fáradoznak, hogy a hajót az ellenkező oldalon lévő Tengerész győzelmi zónába kormányozzák. Eközben a Kultisták célja, hogy a hajót közvetlenül a térkép központi területére mozgassák, ami az ő győzelmi feltételük.
Egy kör
Minden körben választanak egy Kapitányt, aki kijelöl két másik játékost Navigátornak és Hadnagynak. Ez a két játékos titokban navigációs kártyákat kap, amelyek jelzik a hajó lehetséges mozgási irányait. A Navigátornak és a Hadnagynak lefelé fordítva ki kell választania egy-egy kártyát a hajó mozgásának meghatározásához. A Kapitány ezután felfedi ezeket a választásokat, és a hajó a kombinált navigációs kódok alapján mozog a térképen.
Pontszámítás
A Feed the Kraken nem használ hagyományos pontozási rendszert. A győzelmet az határozza meg, hogy a három frakció közül melyik éri el sikeresen a saját mozgási célját. Ez egy szociális dedukciós játék, ahol a játékosoknak ki kell találniuk, ki van a csapatukban, és együttműködve, gyakran megtévesztés és tárgyalás révén kell a hajót a frakciójuk győzelmi zónája felé terelniük.
Játék vége
A játék akkor ér véget, amint a hajó figura eléri a térképen kijelölt három győzelmi zóna valamelyikét. Amint a hajó a Kalóz győzelmi zónába, a Tengerész győzelmi zónába vagy a központi Kultista területre ér, a játék azonnal befejeződik, és az adott zónának megfelelő frakciót nyilvánítják győztesnek. Ez feszült versenyt teremt a térképen, ahol rejtett napirendek befolyásolnak minden döntést.
Tippek
A játék jelentős újrajátszhatóságot kínál a rejtett szerepkörök és a különféle elérhető erőkártyák miatt. Ezek a kártyák egyedi képességeket és akciókat vezetnek be, amelyek drámaian megváltoztathatják a játék menetét, lehetővé téve a játékosoknak a mozgás manipulálását, identitások felfedését vagy a játékállapot befolyásolását. A játékosok közötti dinamikus interakció és a stratégiai kártyajáték biztosítja, hogy minden játékélmény friss és lebilincselő legyen.
a játék anatómiája
Összetettség2.2 / 5
BGG értékelés7.8 / 10
Hangulat
Parti
Nyelvfüggőség
Kevés szöveg — könnyen megjegyezhető
🌐 angol nélkül is játszható
Játékidő
45–90 min
Játékosok
5–11
Ajánlott életkor
12+ év
BGG rangsor
#407
Trișache-ból · ellenőrizve

Gyakori kérdések

Q1Mi a játék célja?
A játék elsődleges célja a játékos frakciójától függően változik. A Kalózok célja, hogy a hajót a térkép egyik oldalán található Kalóz győzelmi zónába navigálják. A Tengerészek azon fáradoznak, hogy a hajót az ellenkező oldalon lévő Tengerész győzelmi zónába kormányozzák. Eközben a Kultisták célja, hogy a hajót közvetlenül a térkép központi területére mozgassák, ami az ő győzelmi feltételük.
Q2Hogyan kell felállítani a játékot?
A játék előkészítése során minden játékos titokban egy három frakció egyikébe kerül: Kalózok, Tengerészek vagy Kultisták. Ezt egy zsákból húzott rejtett zseton határozza meg, amely kijelöli a játékos hovatartozását. A játéktáblát ki kell teríteni, amely egy térképet ábrázol különböző zónákkal, beleértve a Kalózok győzelmi zónáját, a Tengerészek győzelmi zónáját és a Kultisták központi területét. A hajó figuráját a térkép kezdőpozíciójába kell helyezni.
Q3Hogyan zajlik egy kör?
Minden körben választanak egy Kapitányt, aki kijelöl két másik játékost Navigátornak és Hadnagynak. Ez a két játékos titokban navigációs kártyákat kap, amelyek jelzik a hajó lehetséges mozgási irányait. A Navigátornak és a Hadnagynak lefelé fordítva ki kell választania egy-egy kártyát a hajó mozgásának meghatározásához. A Kapitány ezután felfedi ezeket a választásokat, és a hajó a kombinált navigációs kódok alapján mozog a térképen.
Q4Hogyan számítják a pontszámot?
A Feed the Kraken nem használ hagyományos pontozási rendszert. A győzelmet az határozza meg, hogy a három frakció közül melyik éri el sikeresen a saját mozgási célját. Ez egy szociális dedukciós játék, ahol a játékosoknak ki kell találniuk, ki van a csapatukban, és együttműködve, gyakran megtévesztés és tárgyalás révén kell a hajót a frakciójuk győzelmi zónája felé terelniük.
Q5Mikor és hogyan ér véget a játék?
A játék akkor ér véget, amint a hajó figura eléri a térképen kijelölt három győzelmi zóna valamelyikét. Amint a hajó a Kalóz győzelmi zónába, a Tengerész győzelmi zónába vagy a központi Kultista területre ér, a játék azonnal befejeződik, és az adott zónának megfelelő frakciót nyilvánítják győztesnek. Ez feszült versenyt teremt a térképen, ahol rejtett napirendek befolyásolnak minden döntést.
Q6Milyen tippek vannak kezdőknek?
A játék jelentős újrajátszhatóságot kínál a rejtett szerepkörök és a különféle elérhető erőkártyák miatt. Ezek a kártyák egyedi képességeket és akciókat vezetnek be, amelyek drámaian megváltoztathatják a játék menetét, lehetővé téve a játékosoknak a mozgás manipulálását, identitások felfedését vagy a játékállapot befolyásolását. A játékosok közötti dinamikus interakció és a stratégiai kártyajáték biztosítja, hogy minden játékélmény friss és lebilincselő legyen.
Q7Mennyibe kerül a Feed the Kraken?
Egyetlen üzlet sem követi jelenleg a Feed the Kraken játékot. Nézd meg az Árak fület — beállíthatsz árriasztást, hogy értesülj, amikor megjelenik.
Q8Hol vehetem meg a legolcsóbban a Feed the Kraken játékot?
Nézd meg az Árak fület — a howtoplay.ro 7+ romániai társasjáték-üzlet ajánlatait gyűjti össze és követi az árak alakulását.
Q9Hogyan kell játszani a Feed the Kraken játékot?
A Feed the Kraken egy bluffing játék, 5–11 játékosnak, körülbelül 45–90 percig tart. Nézd meg a Szabályok fület a felállításhoz, játékmenethez és pontszámításhoz, vagy kérdezz bármit a Feed the Kraken játékról a Trișache-tól — a howtoplay.ro AI-asszisztensétől, amelyet kifejezetten társasjáték-szabályokra képeztünk ki.
Q10Hány játékos játszhatja a Feed the Kraken játékot?
A Feed the Kraken 5–11 játékossal játszható.
2 bolt

Összes ár

2 bolt · ár szerint rendezvema frissítve
ozone.ro35 NAPJA ELLENŐRIZVEaffiliateeasyboxFANbox
Joc de societate Feed the Kraken - Petrecere
289 RON
Megveszemelfogyott
Regatul JocurilorENeasyboxKultúrautalvány
Feed the Kraken (2021 English - German Basic Edition)
299 RON
Megveszemelfogyott
affiliate linkek · az árak ÁFA-val értendők · független platform, rejtett szponzoráció nélkül

Jelenleg minden boltban nem elérhető

Árváltozás

Ár kiadásonként

Ár alakulása az elmúlt 90 napban: minimum 203 lei, maximum 299 lei, most 289 lei.

Mechanikák & kategóriák

Kiegészítők

Kellékek

Hasonló mechanikájú játékok

Hogyan számoljuk?